DOST BYLO PLASTU

 25/03/2019 17:00

 městská knihovna Studénka

18/03/2019 8:22

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zveme Vás na promítání dokumentárního filmu A Plastic Ocean/ Oceán plastů a následnou přednášku na téma bezodpadové domácnosti.


K FILMU:
,,Každým rokem vzniká 300 milionů tun plastového odpadu. Nutno podotknout, že pokud se situace nezmění, do roku 2050 bychom v oceánech mohli vidět plavat více plastu než ryb. Plast je nejodolnější materiál, který kdy člověk vyrobil. Každý kousek se v určité formě na naší planetě stále nachází,“ dodává k motivaci vzniku filmu režisér. Režisér a novinář Craig Leeson spolu s rekordmankou ve freedivingu a ekologickou aktivistkou Tanjou Streeter a celým týmem vědců odhalují šokující pravdu o úrovni znečištění a množství plastu v našich oceánech. To, co začíná jako idylický dokumentární film o krásách oceánů, končí alarmujícími záběry plastového podvodního světa. (Film bude promítán v anglickém jazyce s českými titulky. )

K PŘEDNÁŠCE:
Říká Vám něco pojem ZERO WASTE tedy nulový odpad? Studentka Veterinární hygieny a ekologie Sabina Blahutová Vás provede jednotlivými tipy, jak snížit množství odpadu vznikajícího ve Vaší domácnosti. Dozvíte se, že tento životní styl Vás může vést nejen k ekologické šetrnosti, ale také k úspoře peněz, času a zdraví.

Celá akce je zdarma, prosíme o rezervaci místa na e-mailu knihovna@sak-studenka.cz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 TV ODRA NADCHÁZEJÍCÍ AKCE