Hoď se do pogody: talk show se Sandrou Pogodovou

 26/02/2020 17:00

 Městská knihovna Studénka-sídliště

31/01/2020 11:59

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sandra Pogodová se narodila v roce 1975 Olomouci. Vyrůstala v rodině se silným vztahem ke kultuře a umění. Dědeček Rudolf Pogoda byl inspektor kultury. Otec Richard Pogoda je skladatel, pianista, zpěvák, moderátor, který dlouhá léta tvořil autorskou dvojici spolu s Pavlem Dostálem. Jezdil také víc než deset let s Miroslavem Horníčkem jako hudební doprovod na jeho vystoupeních. Pro Miroslava Horníčka komponoval také hudbu, například ke hře Tvrďák.

Sandra chodila do speciální základní školy s hudebním zaměřením, kde v rámci výuky navštěvovala pěvecký sbor a hrála na housle a flétnu. Ve čtrnácti letech úspěšně složila talentové zkoušky a v září 1989 nastoupila na Státní konzervatoř v Praze, obor hudebně-dramatický. Během studií začala hrát v různých divadlech, filmech a v televizi. V roce 1998 se odstěhovala na rok do New Yorku a po svém návratu se opět začala věnovat své profesi. Moderovala Dámský klub v rádiu Frekvence 1. Vedle herectví se také živí zpěvem a vyšel jí první literární počin, povídková knížka „Hoď se do Pogody“, kterou napsala spolu se svým otcem.

„Tato knížka je kombinací mých a tátových povídek. Zvolila jsem tuhle variantu schválně, protože se mi líbí rozdílnost našich stylů. Táta píše nádhernou, čistou češtinou a někdy používá výrazy, na které už dnes nenarazíte. To na jeho povídkách miluji. Vždycky, když je čtu, mám pocit, že sedím v luxusní cukrárně a baštím tu nejlepší laskonku. Naproti tomu moje povídky jsou spíš decentně nemilosrdné a útočí přímo na bránici. Nevím, k jakému zákusku je přirovnat. Možná koňaková špička. Ta má říz. Příběhy jsou o naší rodině a přátelích a všechny se skutečně staly. Proto bylo tak zábavné znovu si je přehrávat v hlavě, aby je člověk mohl zapsat na papír. Další nebetyčnou legraci jsme si užili při hledání fotek do knížky. Našli jsme opravdové poklady a přidali k nim popisky pro lepší orientaci v situaci.“

Talk show se uskuteční ve středu 26. února v 17:00 hod. v knihovně na sídlišti. Vstupné je 90 Kč.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 TV ODRA NADCHÁZEJÍCÍ AKCE