KŘEST KNIHY „PRÁVNÍ MINIRÁDCE PRO ŽIVOT”

 27/11/2017 17:30

 Městská knihovna Studénka - sídliště

27/10/2017 14:52

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Na křest této v pořadí druhé knihy Jarmily Rýdlové jsou srdečně zváni nejen příznivci krátkých povídek ze života, tentokráte s právní zápletkou, ale také nečtenáři. Kniha je totiž určena pro všechny, kteří se občas sami sebe ptají: „Jsem v právu já, nebo ten druhý? Jak to má vlastně být správně podle zákona?“ Ruku na srdce – tuto otázku si čas od času klade v životě každý.
Kniha provádí čtenáře právní problematikou v běžných životních situacích. To vše srozumitelnou a mírně humornou formou, která propojuje teorii s praktickými příklady, které autorka předkládá formou povídek. Publikace se snaží nezahltit čtenáře informacemi, ale naopak vede jej k tomu, aby nové vědomosti nenásilně vstřebal.
Rovněž jako první kniha autorky i tato kniha je vhodná nejen pro laického čtenáře, ale také jako doplňující studijní materiál pro studenty SŠ, VOŠ a VŠ, tentokráte v oborech vyžadujících základní orientaci v občanském právu (např. studenti ekonomie, podnikatelství, marketingu či sociální sféry).
V knize se čtenáři dostane odpovědí např. na tyto otázky:
Jak postupovat v případě problémů s reklamací vadného zboží? Na co máte právo, když nakupujete přes internet? Hledáte vhodného dodavatele plynu a elektřiny, ale ztrácíte se v záplavě zaručeně nejvýhodnějších nabídek? Čeká vás rozvod nebo dědické řízení? Přete se sousedem, kdo má uklidit spadané listí, nebo Vám vadí ustavičný štěkot jeho psa? Na co máte nárok u lékaře? Co si můžete dovolit v pronajímaném bytě a jak je to se zvyšováním nájemného? Co je ještě přestupek a co je již trestný čin?
Program literárního večera:
– Seznámení s obsahem knihy
– Četba humorně laděné ukázkové povídky s právní zápletkou ze života
– Vyprávění autorky o vzniku knihy – zajímavosti a příhody
– Beseda s autorkou
– Možnost zakoupení knihy za zvýhodněnou cenu
Křest knihy se uskuteční v pondělí 27. listopadu v 17:30 hod. v knihovně na sídlišti. Vstup zdarma. Vhodná rezervace místa

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 TV ODRA NADCHÁZEJÍCÍ AKCE