O ŽIVOTĚ V KENI

 16/04/2018 17:00

 Městská knihovna Studénka - sídliště

27/03/2018 10:49

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zveme Vás na setkání se známou spisovatelkou Hanou Hindrákovou, která se narodila v roce 1982 v Trutnově, kde strávila dětství a vystudovala obchodní akademii. V roce 2001 se přestěhovala do Prahy a začala studovat Mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické. V roce 2005 úspěšně složila bakalářské zkoušky a rozhodla se pro změnu hlavní specializace na Cestovní ruch. Jako vedlejší specializaci si zvolila Rozvojová studia, která podnítila její zájem o africký kontinent. Po vysokoškolských studiích v roce 2008 si založila vlastní neziskovou organizaci Fair, z. s., a v rámci realizace projektů rozvojové spolupráce se dostala šestkrát do africké Keni, kterou si velmi oblíbila: země se stala hlavním tématem pro její beletristické knihy Děti nikoho, Karibu Keňa, Dobrovolnice a Očarovaná.
Prostřednictvím beletrie upozorňuje autorka na palčivé problémy černého kontinentu (děti ulice, obchod s dětmi, diskriminace HIV pozitivních lidí aj.). V roce 2012 debutovala románem Děti nikoho, který se zařadil mezi nejprodávanější knihy nakladatelství Alpress v únoru 2013 a byl nominován do užšího výběru dvaceti knih na knihu roku 2012 na Databázi knih. Román byl také přeložen do angličtiny. Vzápětí s rukopisem knihy Karibu Keňa vyhrála soutěž Mám talent pořádanou nakladatelstvím Euromedia (2012). V lednu 2014 jí vydalo nakladatelství Alpress román Dobrovolnice, o rok později, v únoru 2015, román Očarovaná. V roce 2016 jí vydalo nakladatelství Grada román Lovci lebek. Zatím posledním vydaným románem je Smrtící byznys, který vyšel v září 2017 v nakladatelství Alpress.
Kromě Afriky procestovala téměř celou Evropu, USA, Portoriko a přilehlé ostrovy, Kapverdy, Maroko, Egypt, Tunisko, Argentinu, Chile, Spojené arabské emiráty, Turecko, Nepál a Nový Zéland.
Přijďte si poslechnout zajímavé prožitky spisovatelčina cestování po Africe, která se stala její největší inspirací k tvorbě bezesporu zajímavých knih. Přednáška se uskuteční v knihovně na sídlišti v pondělí 16. dubna v 17:00 hod.

Vstupné je 60/40 Kč.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 TV ODRA NADCHÁZEJÍCÍ AKCE