VAŠE DANA MEDŘICKÁ

 05/02/2018 17:00

19/01/2018 14:27

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Setkání se spisovatelkou Bohumilou Spisarovou v knihovně na sídlišti Vám přinese povídání o knize Vaše Dana Medřická. Uskuteční se v pondělí 5. února v 17:00 hod. Vstupné je 60/40 Kč.

Dana Medřická vytvořila v divadle, filmu, televizi i rozhlase stovky rolí. V trvalé paměti diváků tak zůstává především její Erži Orbánová z Kočičí hry, Slávka Hlubinová z Měsíce nad řekou nebo postava Marie z inscenace Romeo a Julie na konci listopadu.
Knihu otevírají autobiografické vzpomínky Dany Medřické na dětství, herecké zkušenosti s ochotníky, první profesionální angažmá v Brně, Plzni a pražské Uranii. Herečka je psala do své připravované knihy, kterou, bohužel, již nestihla dokončit. Na ně plynule navazuje poutavé vyprávění Bohumily Spisarové, čerpající z rodinného archivu, dopisů diváků, dobových kritik i tisku a autentických vzpomínek (nejen hereckých) kolegů. Silné osobní svědectví syna Dany Medřické, herce Václava Vydry, celý svazek uzavírá. Kniha tak přibližuje Danu Medřickou jako nádherného člověka i jako herečku, která bývá nazývána „královnou“ českého divadla.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 TV ODRA NADCHÁZEJÍCÍ AKCE