VERNISÁŽ VÝSTAVY „TAK TO TAM UŽ BYLO” KLÁRY REŽNAROVÉ A JANA KUBY

 17/10/2017 18:00

 Městská knihovna Studénka-sídliště

28/09/2017 8:41

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

„Jsem Klára a vždy to začíná ráno. Káva, zuby, raz dva tři a voala nový nápad. Než se mi to stalo, procházela jsem životem jako každý člověk. Od plen, přes aktovku, až na střední uměleckou školu. Díky ní jsem začala více vnímat svět. Následovala vysoká, po ní druhá a třetí, vázačka skript, recepční, administrativní pracovnice. Naučila jsem se komunikovat s lidmi, mít dobrou náladu, vyřídit jakoukoli formalitu a chodit na podpatcích. Raději ale běhám na boso, pokud to teda jde. Sem tam se bojím tmy, ale neutíkám před jakoukoliv výzvou. Jsem kamarádka s grafickými programy, tužkou, papírem a hlavně s psacím strojem, který mi darovala má drahá mamá. Miluju umění, hudbu, knihy, inteligentní hodné lidi, zvířata a přírodu.“

„Jsem Kuba a vystudoval jsem střední zemědělskou školu. V současné době pracuji v Azylovém domě Armády spásy jako aktivizační pracovník. Ve volném čase se věnuji ilustracím k písním a poezii, kresbě rostlin, hub, přírody a aktů, batikování a malbě na textil, abstrakci, psychedelicartu a landartu. Malby a kresby jsou ovlivněny hudbou, vztahy mezi lidmi a přírodou, tvorbou našich předků, indiánů a přírodních národů, ale také comicsem či uměním v surovém stavu art brut. Bohatým zdrojem je mi vnitřní svět a imaginace. Samostatně jsem vystavoval na několika místech v kraji. Moje práce můžete vidět i jako stálou expozici v Kofola music clubu v Krnově. Publikoval jsem v časopisech Regenerace, Proměny, Českého lékařského svazu, v Mykologickém sborníku, knižně vyšly ilustrace v publikacích Současná poezie 2004, Současná poezie 2005 a Výchova houbařů v Čechách.

Veřejná vernisáž výstavy se koná v úterý 17. října v 18:00 hod. v Městské knihovně Studénka, Arm. gen. L. Svobody 760. Výstava je k vidění od 19. října do 21. listopadu v hodinách určených veřejnosti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 TV ODRA NADCHÁZEJÍCÍ AKCE