ZAPOMENUTÉ VÝPRAVY

 23/10/2017 17:30

 Městská knihovna Studénka-sídliště

28/09/2017 8:43

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Novinář Marek Hýža (režisér, dramaturg, kameraman, produkční, autor námětů, scenárista, střihač ČT) nám představí svou knihu Zapomenuté výpravy v pondělí 23. října v 17:30 hod. v knihovně na sídlišti. Vstupné je 60/40 Kč.

Jedná se o prezentaci příběhů československých cestovatelů dvacátého století, které byly ve své době známé, ale na které už vesměs sedl prach zapomnění. Připomeneme si výpravy slovutných cestovatelů, jakými byli například Richard Konkolski, Víťa Dostál, Dr. Jiří Baum, Zdeněk Toma, Eduard Ingriš, Jiří Bobák a desítky dalších. Rovněž vzpomeneme na nezapomenutelné expedice našich horolezců, vodáků, etnografů či obchodníků, kteří ve své době dosáhli mimořádných sportovních i společenských výsledků a vzorně reprezentovali svoji vlast. Šedesát těchto příběhů vyšlo v knize Zapomenuté výpravy.

Marek Hýža je autorem několika dalších knih: Vodácká putování s Lukášem Pollertem, Na vrcholky hor s Vladimírem Čechem, Zatopené osudy. Režijně se podílel na projektech: Ta naše povaha česká, Tři týdny v kaňonu, Řeka divokých koní, Zrušíme tělocvik, Konec vodáctví v Čechách, V divokých peřejích Colorada.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 TV ODRA NADCHÁZEJÍCÍ AKCE