10. VÝROČÍ OD PÁDU MOSTU

Lidé si připomněli 10. výročí od pádu mostu na železniční trať ve Studénce.

08/08/2018 15:10

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Právě dnes je tomu přesně 10 let co na železniční trať ve Studénce spadl most a narazil do něj vlak jedoucí z Krakowa do Prahy. Vážná nehoda si 8. srpna 2008 vyžádala osm obětí. Rychlík Comenius se proti mostu řítil rychlostí 134 kilometrů za hodinu. Jen díky pohotové reakci strojvedoucího nebyly následky ještě tragičtější. Ten totiž použitím rychlobrzdy snížil rychlost na 90 km/h. Nehoda si vyžádala také 95 zraněných z toho 10 těžce.

Za pád mostu bylo postupně obviněno celkem 10 lidí. Byli mezi nimi zástupci firmy ODS – Ostravské dopravní stavby, Bögl a Krýsl  a také zaměstnanec Správy silnic Moravskoslezského kraje. V roce 2010 ukončila policie vyšetřování s návrhem na obžalobu. Soud se pak táhl až do loňského prosince. Oběti a pozustalí vlakové nehody ale po verdiktu cítili pouze pachuť. Všech deset obžalovaných bylo totiž zproštěno obžaloby. Verdikt soudu prozatím není pravomocný a Krajský soud připravuje odvolací líčení.

V roce 2011 byl u místa nehody odhalen památník. U něj se v dnešních ranních hodinách sešlo několik lidí, kteří přišli uctít památku obětí události. Kromě cestujících, kteří ve vlaku v době tragédie seděli, přijel také strojvedoucí Jiří Šindelář. Jak na osudný den někteří po deseti letech vzpomínají se dozvíte v reportáži, kterou pro vás připravujeme.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 TV ODRA MOHLO BY SE VÁM LÍBIT