DEN POŽÁRNÍ BEZPEČNOSTI

„Den požární bezpečnosti“ v pátek otevřou vrata hasičské stanice, připraveny jsou i preventivní akce.

10/10/2017 14:04

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Malé i velké zájemce zvou profesionální hasiči každoročně na Den požární bezpečnosti (DPB), který letos vyšel na říjnový „pátek třináctého“ (13.10.2017) a je tradičně spojen s možností prohlídky moderní techniky a zázemí 20 hasičských stanic HZS Moravskoslezského kraje, včetně dvou nových moderních Integrovaných výjezdových center (IVC) Ostrava-Jih a Třinec.

Vstup zdarma bude v pátek mít Hasičské muzeum města Ostravy (9–17 hodin).

Otevřeno bude ve všech okresech Moravskoslezského kraje s malými obměnami od 9 do 16 hodin, v okrese Opava jen do 14 hodin. Pouze dvě z 22 stanic HZS MSK mají letos v pátek „zavřeno“ – Slezská Ostrava a Orlová, a to kvůli pokračující rekonstrukci.

Letos bude DPB zaměřen na účinnou ochranu před případným požárem či únikem nebezpečného plynu, např. instalací různých čidel, hlásičů a detektorů.

V Ostravě bude otevřeno 5 ze 6 hasičských stanic – Zábřeh, Fifejdy, Poruba, Jih a Přívoz (zavřeno má Slezská Ostrava), a to v době od 9 do 16 hodin. Nejzajímavější program bude tradičně na centrální hasičské stanici v Ostravě-Zábřehu (otevřeno až do 17 hodin).

Ve stanu prevence se bude hovořit o bezpečném provozování komínů a kouřovodů, předvádět fungování hlásičů požáru, detektorů nebezpečných plynů a přenosných hasicích přístrojů.

Jsou připraveny ukázky moderní techniky (např. vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon, jeřáb Demag/Terex, kontejner nouzového přežití, mobilní siréna) a vyprošťování z havarovaného vozidla či manipulace s břemenem.

V okrese Frýdek-Místek budou všechny stanice (Frýdek-Místek, Nošovice a Třinec) otevřeny v době od 8 do 17 hodin. Prohlídky a ukázky připraveny.

V okrese Nový Jičín budou obě stanice – Nový Jičín a Bílovec – otevřeny v době od 9 do 16 hodin, opět s ukázkami zásahové techniky, výstroje a výzbroje hasičů, komentovanými prohlídkami zázemí stanice a soutěžemi pro děti i dospělé.

V okrese Bruntál budou stanice Bruntál, Krnov a Rýmařov otevřeny od 9 do 14 hodin. Vedle klasických ukázek hasičské činnosti, techniky a vybavení budou na stanici v Bruntálu stanoviště ukázky detektoru požáru, spojené s procházením zakouřeným stanem s hlásičem kouře a ukázky hašení hořlavé kapaliny přenosným hasicím přístrojem.

V Krnově a Rýmařově budou moci děti stříkat z hadice. Součástí odpoledního programu DPB 2017 bude v okrese Bruntál kontrola vnějších požárních hydrantů a kontrola průjezdnosti označených nástupních ploch pro požární techniku

V okrese Opava budou stanice HZS MSK Opava, Hlučín a Vítkov otevřeny od 9 do 15 hodin. Jsou připraveny ukázky hašení požáru hořlavých kapalin, záchrana osob z výšky a zásah u dopravní nehody s vyprošťováním o­sob.

Do DPB 2017 se na Opavsku tradičně zapojí dobrovolní hasiči v obci Hrabyně, která připravuje v době od 9 do 12 hodin na své stanici statickou a dynamickou ukázku požární techniky, prohlídku stanice a soutěže pro děti.

V okrese Karviná budou na DPB otevřeny 4 z 5 stanic HZS MSK – Karviná, Havířov, Český Těšín a Bohumín (zavřeno má Orlová), a to od 8 do 17 hodin. Opět ukázky hasičské techniky a vybavení stanic. Na stanici Karviná se z důvodu velkého zájmu uskuteční dny požární bezpečnosti ve dnech 11.-13.10.2017.

Jednotky ze všech stanic na Karvinsku budou rozmisťovat letáky na nástupních plochách pro požární techniku, které jsou často zaplněny automobily, a také v lokalitách se špatnou průjezdností požární techniky.

zdroj: www.pozary.cz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 TV ODRA MOHLO BY SE VÁM LÍBIT