HASIČSKÝ BIZON VYPROŠŤOVAL PASSAT Z PŘÍKOPU V BRAVANTICÍCH

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve čtvrtek 5. 10. 2017 ráno v obci Bravantice.

06/10/2017 9:48

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve čtvrtek 5. 10. 2017 ráno v obci Bravantice (okres Nový Jičín) u nehody osobního automobilu Volkswagen Passat, který skončil v příkopu na levém boku. Jeho mladý řidič se zranil, byl převezen do nemocnice.

Hasiči vyprošťovali havarované auto pomocí speciálu Bizona. Silnice mezi Bravanticemi a Bílovcem byla zhruba čtvrt hodiny zcela uzavřená.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve čtvrtek ve čtvrt na devět ráno. Na okraj Bravantic vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bílovec a Ostrava-Zábřeh, odkud přijel oblíbený vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon.

Hasiči museli passat z příkopu vyprošťovat především kvůli nebezpečí úniku provozních kapalin do půdy, což se ale po vytažení a postavení havarovaného auta na kola na okraj silnice naštěstí nepotvrdilo. Hasiči ještě pomáhali naložit passat na odtahové vozidlo a místo nehody uklidili.

Silnice mezi Bravanticemi a Bílovcem byla během hasičského zásahu průjezdná jedním pruhem, hasiči zde řídili kyvadlovou dopravu. Zhruba na čtvrt hodiny byla silnice uzavřena zcela – během vyprošťování passatu hydraulickou rukou Bizona.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
 
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 TV ODRA MOHLO BY SE VÁM LÍBIT