NOČNÍ POŽÁR RODINNÉHO DOMU V ODRÁCH NA NOVOJIČÍNSKU VZNIKL KVŮLI TOPENÍ, ZASAHOVALO OSM JEDNOTEK

Osm jednotek hasičů zasahovalo v noci na pátek 19. 1. 2018 až do ranních hodin u požáru rodinného domku a přilehlé dílny v Odrách, místní části Loučky (okres Nový Jičín).

19/01/2018 13:16

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hořet začalo v souvislosti s topením, přesná příčina vzniku požáru se upřesňuje. Předběžná škoda byla odhadnuta na 900 tisíc korun. Při zásahu byl lehce zraněn jeden dobrovolný hasič.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno zhruba půl hodiny po čtvrteční půlnoci. Do Louček vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bílovec a Nový Jičín, společně s nimi pět jednotek dobrovolných hasičů – Odry-Loučky, Odry, Spálov, Fulnek a Studénka.

Už při příjezdu první jednotky hasičů hořela střecha obytné části vydatným plamenem a také přilehlá hospodářská část s dílnou. Zásah značně komplikovaly hromady palivového a dalšího dřeva, umístěného po obvodu hořícího domu, na které hořící střecha brzy propadla.

Hasiči museli také rychle vyklidit a dohasit na volné ploše seno, uskladněné v budově. Zasahující jednotky přitom uchránily před ohněm druhou hospodářskou budovu, stojící vedle hořící části.

Oheň dostali hasiči pod kontrolu za dvě a půl hodiny, když jim pomáhal automobilový žebřík AZ 30 Iveco z novojičínské stanice HZS MSK. Dohašování jim zabralo dalších více než pět hodin, a to až do pátečního rána. Vyšetřovatel HZS MSK vyloučil úmyslné zapálení, oheň vznikl v souvislosti s topením.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
 
ZDROJ: www.pozary.cz
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 TV ODRA MOHLO BY SE VÁM LÍBIT