POŽÁR LOKOMOTIVY VE STUDÉNCE

V pondělí v podvečer vyjelo několik jednotek hasičů k požáru elektrické lokomotivy na nádraží ve Studénce. Při požáru nebyl nikdo zraněn. K incidentu vydali hasiči tiskovou zprávu, kterou si můžete přečíst níže.

19/02/2019 14:38

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Šest jednotek hasičů zasahovalo v pondělí 18. 2. 2019 v podvečer a večer v areálu železničního nádraží ve Studénce (okres Nový Jičín) u požáru slovenské elektrické lokomotivy (dvouproudové, typ 363), která začala při průjezdu nádražím s prázdnými nákladními vagony hořet.

Strojvedoucí, který soupravu vzápětí zastavil, vyvázl bez zranění, předběžná škoda na poškozené strojovně byla odhadnuta na 200 tisíc korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pondělí krátce před 17. hodinou. Do Studénky ihned vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bílovec, Nový Jičín a Ostrava-Zábřeh, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Studénka, jednotka drážních hasičů (SŽDC) Ostrava a jednotka hasičů z mošnovského letiště.

Hořelo ve strojovně lokomotivy. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za necelou hodinu, dohašování jim zabralo další tři čtvrtě hodiny. Po likvidaci požáru, který asi na dvě hodiny způsoboval komplikace v železniční dopravě, byla lokomotiva odtažena na vedlejší kolej. Příčina vzniku požáru je v šetření.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 TV ODRA MOHLO BY SE VÁM LÍBIT