POZVÁNKA NA DIVADLO – DO LOŽNICE VSTUPUJTE JEDNOTLIVĚ

Do ložnice vstupujte jednotlivě. To je název inscenace, kterou do Studénky přiveze Divadelní společnost Háta.

06/10/2017 16:27

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Už 21. října můžete v Dělnickém domě od 19:00 shlédnout inscenaci Do ložnice vstupujte jednotlivě. Tu vám představí herci z divadelní společnosti Háta. Vstupenky můžete zakoupit v Dělnickém domě nebo na www.ticketart.cz

DO LOŽNICE VSTUPUJTE JEDNOTLIVĚ!

I prostorná exkluzivní ložnice s velikou kruhovou postelí může být náhle těsná… Přesně takové „převýšení poptávky nad kapacitou“ nastane v bláznivé komedii známých anglických dramatiků.

Šéfredaktor a spolumajitel nepříliš prosperujícího nakladatelství dětské literatury Philip Markham se svou ženou Joanou původně plánovali strávit večer mimo domov. Byt proto hodlá k jednomu ze svých četných mimomanželských záletů využít Philipův obchodní společník Henry Lodge… Netuší ale, že za stejným cílem k Markhamovým směřuje jeho žena a Joanina kamarádka Linda, která se rozhodla nevěru Henrymu oplatit. Tatáž ložnice má také posloužit k milostným hrátkám mladému bytovému architektovi Spenlowovi, který v současné době sídlo Markhamových zvelebuje…

Velkolepému zmatku však nasadí korunu populární autorka knížek pro děti, která se v bytě objeví nečekaně a chce svěřit vydání svého díla právě nakladatelství, které patří Henrymu a Philipovi. Pro jejich skomírající podnik by to znamenalo záchranu. Dotyčná paní je však nesmlouvavě mravopočestná. Kdyby zjistila, co se tu doopravdy odehrává, jejich naděje by se zhroutily. Je tedy třeba vyvinout horečné úsilí, aby se vzájemné vztahy přítomných zdály normální a nevinné. Zákonitě se tím zamotají ještě víc. Kolotoč zoufalých zastíracích manévrů, nedorozumění a lží, nechtěných záměn osob se rozjíždí naplno. Jiskřivé humorné slovní i situační šarvátky nabírají na intenzitě. V momentu, kdy veškeré zádrhele a konflikty dospějí k urovnání a ke zklidnění, zaskočí diváky ještě náhlá brilantní pointa.

Hra, která náleží k vrcholům společné tvorby obou autorů, se dočkala mnoha nastudování na anglických scénách, stejně jako v divadlech newyorské Broadwaye. Nyní ji může poprvé zhlédnout v českém překladu také naše publikum.

HRAJÍ:

Joanna Markhamová
Mahulena Bočanová  /  Kamila Špráchalová

Philip Markham
Lukáš Vaculík

Henry Lodge
Pavel Nečas  /  Martin Zounar

Linda Lodgová
Monika Absolonová  /  Adéla Gondíková  /  Kateřina Lojdová

Silke Hauserová 
Jana Birgusová  /  Sandra Černodrinská  /  Radka Pavlovčinová  /  Hana Kusnjerová

Alistair Spenlow 
Filip Tomsa

Walter Pangbourne 
Zbyšek Pantůček  /  Martin Sobotka

Olivie Harriet Smithová 
Ivana Andrlová  /  Olga „Háta“ Želenská

Slečna Wilkinsová
Vlasta Žehrová

 
zdroj: https://www.divadlohata.cz
 
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 TV ODRA MOHLO BY SE VÁM LÍBIT