Studénka ovládla zápas pod širým nebem a má první výhru v roce 2018

HORNÍ BENEŠOV - STUDÉNKA 3:7

08/01/2018 9:37

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Netradiční prostředí, netradiční zápas. Po čtrnáctidenní přestávce a ke svému prvnímu utkání v roce 2018 vyjeli hráči Studénky na led do Rýmařova, kde se odehrál zápas 21. kola krajské hokejové ligy proti Hornímu Benešovu – zápas pod širým nebem neboli winter classic. Studénka byla vzhledem k tabulkovému postavení jasným favoritem, což potvrzovala již od začátku utkání, když se dostala do vedení 2:0. Horní Benešov sice ještě poté v průběhu utkání zdramatizoval, ale Studénka přidala další branky a došla si pro první výhru v novém roce. Kořením zápasu navíc byla skutečnost, že v hostujícím dresu nastoupil bývalý dlouholetý obránce benešovského celku David Trubka, který za klub nastupoval ještě v této sezoně, než se vydal právě do Studénky.

Ohlasy po zápase:

trenér M. Mičola (Horní Benešov):

Během úvodních dvou třetin hosté získali náskok, ale ve druhé části jsme snížili na rozdíl jediné branky na 3:4. Byli jsme v tempu, vypadalo to, že bychom mohli i vyrovnat. Pak ale vypadl proud a zhasla světla. Ve tmě se nedalo hrát, proto byl zápas na dvacet minut přerušen. Následně se dohrály poslední minuty druhé třetiny a pak hned celá poslední třetina. Bohužel jsme inkasovali tři góly po našich zbytečných chybách. Winter classic bylo velkým zpestřením. Každopádně Studénka má tým, jehož kvalita je vyšší než u toho našeho. Vyhrála zaslouženě. Škoda výpadku proudu. Dařilo se nám a byli jsme v tempu, pak jsme z něj trochu vypadli.

trenér M. Pokorný st. (HC Studénka):

Toto utkání pro nás bylo takovou malou oslavou hokeje a jeli jsme si to do Rýmařova užít. Věděli jsme, že to nebude až tak úplně lehké utkání, protože dobře víme, že soupeř potřebuje bodovat a při pohledu na tabulku nám bylo jasné s jakým nasazením do toho asi půjde. Prostředí a zimní stadion v Rýmařově bylo jak pro mě tak pro hráče velkou neznámou, ale těšili jsme se na to, poněvadž letos zažíváme mimořádnou sezonu, tak proč si k těmto mimořádným zápasům nepřidat ještě něco navíc. Soupeři vzhledem ke kvalitě kádru s jakou disponují asi toto prostředí vyhovovalo lépe, ale my na to byli připraveni. Bylo nám jasné, že rozhodnout utkání musíme na kvalitním ledě, který byl vždy po úpravě. S přibývajícími minutami šla totiž kvalita ledu rapidně dolů a s tím klesal i náš výkon. Paradoxně nám pomohl i výpadek elektrické energie tři minuty před koncem druhé třetiny, kde jsme nehráli dobře. Odchod do šaten a nucena dvacetiminutová pauza nám pomohla v tom, že jsme se do utkání vrátili a za stavu 3:4 jsme vstřelili důležitou pátou branku. Jsem rád, že jsme zápas zvládli a tímto potěšit i naše fanoušky, kteří se za námi vypravili v tak hojném počtu a patří jim za to náš velký dík. Panovala zde příjemná atmosféra. Hráči si s nimi patřičně užili i závěrečnou děkovačku. Pro mě mělo toto utkání nádech nostalgie s návratem do doby minulé a pro mé mladé hráče to byla připomínka toho za jakých podmínek hráli hokej jejich otcové a dědové. Jsem rád, že právě jim hráči ukázali, že jsou schopní zahrát dobré utkání i za těchto podmínek a mnohým to předvedli na vlastní oči.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.