UPLYNULÝ A NÁSLEDUJÍCÍ ROČNÍK STOLNÍCH TENISTŮ VE STUDÉNCE

Prázdniny jsou ty tam a činnost klubu stolního tenisu pomalu nabírá na obrátkách. Než nahlédneme do plánu nadcházejícího ročníku, pojďme a zrekapitulujme spolu v krátkosti sezonu 2016/2017.

05/10/2017 21:18

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Prázdniny jsou ty tam a činnost klubu stolního tenisu pomalu nabírá na obrátkách. Než nahlédneme do plánu nadcházejícího ročníku, pojďme a zrekapitulujme spolu v krátkosti sezonu 2016/2017.

V uplynulé sezoně Studénku reprezentovaly dva týmy. Tým A momentálně působí v okresním přeboru první třídy, ve kterém obsadil třetí místo. Tým A se opíral především o výkony Lukáše Veličky, Martina Stanečky, Pavla Macháčka a Pavla Šenka. Tým B skončil v okresním přeboru druhé třídy na páté pozici. O umístění se zasloužili zejména Daniel Filko, Stanislav Vodný, Jan Falhar a Libor Šimeček.

Kromě dlouhodobých soutěží družstev se naše mládež také účastnila okresních bodovacích turnajů, kladně hodnotím postup Zuzany Pustowkové do vyšší divize na posledním turnaji v Příboře.

Na konci sezony jsme se také byli podívat na extraligu stolního tenisu. Zhlédli jsme utkání týmu TTC Ostrava 2016, který ve složení Tomáš Tregler, Petr Korbel, Chiang Chieh Hung a Aleksandar Karakaševič vybojoval titul Mistra republiky.

Jak to ve sportovním světě chodí, hráči přicházejí, odcházejí a možná se i navrací. Jelikož dva klíčoví hráči z mančaftu B přestoupili do nedalekého oddílu, muselo se obnovit jeho složení. Proto se v novém ročníku v soutěži okresního přeboru druhé třídy představí výrazně omlazený tým B, ve kterém dostanou prostor mladé naděje oddílu, zejména z řad dívek a juniorek.

Oddíl stolního tenisu myslí hlavně na mladé hráče, z celkového počtu aktivních členů tvoří žactvo a mládež asi polovinu. Ovšem je potřeba stále obnovovat členskou základnu, proto bychom chtěli prohloubit spolupráci se základními školami. V tomto směru bych zmínil navázání nové spolupráce se ZŠ Sjednocení, kde bude k dispozici tělocvična se čtyřmi stoly. Jsme také rádi, že nám organizace TJ MSV Studénka vychází vstříc, vytváří nám sportovní zázemí a umožňuje a nám tak pracovat s mládeží. Za další cíl máme zvýšit informovanost veřejnosti o dění ve stolním tenise prostřednictvím zpravodaje nebo webových stránek.

Pokud Vás činnost našeho oddílu zaujala nebo máte jenom zájem, aby si právě Vaše ratolest vyzkoušela stolní tenis, tak můžete navštívit pravidelný trénink mládeže, který probíhá v tělocvičně ZŠ Sjednocení během školního roku každou středu od 16:30 hod. Nabízíme vedení odbornými trenéry, hru s robotem a se zásobníkem míčků a také účast v profesionální soutěži družstev a měření sil na turnajích.

Přejeme všem stolním tenistům a zejména stolním tenistkám v novém ročníku mnoho sportovních úspěchů!

Martin Vojtěšek

za oddíl stolního tenisu

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 TV ODRA MOHLO BY SE VÁM LÍBIT