ZÁCHRANÁŘI O VÁNOCÍCH – TISKOVÁ ZPRÁVA

Také tyto svátky měli zaměstnanci Zdravotnické záchranné služby napilno.

28/12/2017 15:00

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Posádky zdravotnické záchranné služby pracovaly během vánočních svátků, obdobně jako v minulých letech, v plném nasazení. Přestože se sváteční dny obešly bez vyloženě mimořádných událostí, operátoři ZZS přijímali prakticky běžné množství tísňových hovorů a posádky musely během tří uplynulých dní vyjíždět téměř jedenáct set krát. V průběhu Štědrého dne, který byl ze všech tří svátků nejklidnější, jsme ošetřili 300 pacientů, 25. prosince 315 a na druhý svátek vánoční pak 341. Ve srovnání s průměrným počtem řešených událostí jsme během Vánoc zaznamenali nevýrazně nižší incidenci zásahů.

Z velké části převažovali při zásazích starší pacienti s interními onemocněními. Jedním z důvodů je každoročně skutečnost, že i vážněji nemocní bývají, pokud je to možné, propuštěni na Vánoce domů z nemocnic a léčeben. Jejich zdravotní stav se v době pobytu doma nezřídka opět zhorší a pacienti nebo jejich příbuzní volají záchrannou službu. Jsou to ponejvíce nemocní s oběhovými obtížemi, vysokým krevním tlakem, dušnostmi, a podobně.

Mezi obtížemi byl evidentní nárůst (za tři sváteční dny okolo padesáti pacientů) nevolností se zvracením a kolikovité bolesti břicha. Posádky záchranné služby ošetřovaly také množství kolapsových stavů, pacienty zraněné při pádech, ale také napadeních.

Zasahovat jsme však letos museli také u šesti osob nadýchaných zplodinami hoření po požáru vánočního stromečku v Opavě – o události jsme již 25.12. informovali v samostatné tiskové zprávě.

O den později zase týmy ZZS MSK vyjížděly k hromadnému postižení zdraví – nevolnostem u sedmi členů rodiny na Ostravsku. Obtíže podle všeho vznikly po požití společného oběda. Kromě dospělých byly mezi pacienty také dvě děti. I tato událost byla předmětem již dříve vydané tiskové zprávy.

PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 TV ODRA MOHLO BY SE VÁM LÍBIT